Trezory s vhozem
Trezory s vhozem umožňují mnohem rychlejší uložení peněz, cenností a různých důležitých dokumentů. Tyto trezory jsou vhodné zejména do míst, kde se vybírá peněžní hotovost. Tento typ trezorů má širokou škálu použití. Stačí vám znát pouze heslo.
Velmi často se s nimi můžete setkat například u benzínových pump, v obchodech, bankách nebo v restauracích, kde se musí pravidelně odvádět hotovost. Chráníte tak svůj majetek před možných uloupením.
Tyto trezory rozlišujeme podle způsobu, jak se do nich vkládají cennosti a peněžní obnosy. Mohou to být trezory štěrbinové, mechanické (tedy bubnové či zásuvkové) nebo elektronické.
Mechanické trezory jsou zařízení, které mají většinou malou a úzkou štěrbinu, velkou asi tak, aby se do ní vešla obálka s penězi nebo autoklíče. Vhoz je možné udělat v horní části trezoru, vzadu nebo na boku. Tento prostor je pak zajištěn dalšími bezpečnostními nástrahami, které znemožňují zlodějům dostat se dovnitř. Důležitá informace je takové, že obsluha nemá do trezoru přímý přístup.
Ovšem, nemyslete si, že prohodíte určitý obnos peněz do trezoru a tím to končí. Vhození se totiž provádí přes další mechanismy. Jedná se o šuplík, propadla a buben.
Další možností, jak cennosti do trezoru vložit je uložení do šuplíku či otočného bubnu. Cennost po uzavření šuplíku propadne do vhozového trezoru. Vše je dokonale zabezpečeno a žádný lupič se k cennosti nemůže dostat. Takto uložené předměty jsou pak pouze přístupné oprávněné osobě.
Velmi podobný systém, jako má vhozová štěrbina, má i vhoz do trezoru přes zeď. Otvor pro vhození se nachází v jiné místnosti či na druhé straně přepážky.
Elektronické depozitní systémy patří k těm nejbezpečnějším. Nejčastěji je používají zejména banky. Tyto trezory mají jednoduché mechanické ovládání bubny či zásuvky. Prostřednictvím elektroniky je řešena identifikace klienta a evidence vhozů. Nejčastěji se jedná o magnetickou čtečku karet nebo elektronické čidlo.